APO Curenzym Profi je enzymatický doplněk stravy nové generace, který obsahuje komplex proteolytických, lipolytických a amylolytických enzymů, tedy enzymů, které rozkládají proteiny, tuky a sacharidy. Všechny enzymy v APO Curenzymu Profi jsou získány pouze z neživočišných zdrojů, je proto vhodný i pro vegetariány a osoby přecitlivělé na živočišné složky. Obsažený rutin má řadu pozitivních účinků, mezi jeho největší přínosy patří především schopnost léčit křehkost krevních kapilár a zvyšovat pružnost cév.

Enzymový komplex pancreatin analog new je soubor enzymů (amyláza, lipáza, proteáza) sestavený tak, aby poměr enzymatických aktivit jednotlivých složek byl adekvátní živočišnému pankreatinu, který se běžně získává z prasečích slinivek.

Působení enzymů v organismu

Dříve se používaly lokálně na podporu hojení ran, hrají důležitou roli ve štěpení cirkulujících imunokomplexů a řídí množství fibrinu, který se ukládá v ránách, zlomeninách a kloubech. Pomocí enzymů jsou odstraňovány i odumřelé tkáně z ran.

Cena doplňku stravy APO Curenzym Profi

APO Curenzym Profi složení v jedné kapsli a účinné látky

Standardizovaná směs enzymů (amyláza, lipáza, proteáza) tvořící komplex Pancreatin analog new (220mg), maltodextrin (obsahuje maltózu), standardizovaný bromelain (80mg), rutin (60mg), standardizovaný papain (45mg), dextróza, glukóza, magnesium stearát (protispékavá látka).

Enzymatická aktivita v 1 kapsli:
Pancreatin analog new komplex
– proteáza: 37,500 USP
– amyláza: 33,600 USP
– lipáza: 9,100 FIP
papain: 2,160,000 USP PU
bromelain: 2,640,000 USP PU

Dávkování:
Dospělí: užívejte 2-6 kapslí denně, u intenzivní kúry 2 kapsle 3x denně.
Děti od 3 do 10 let: užívejte 2 kapsle denně ve 2 dávkách.
Děti od 10 do 15 let: užívejte 2-5 kapslí denně ve 2-3 dávkách.
Děti od 15 let: užívejte 2-6 kapslí denně ve 2-3 dávkách.
Doporučujeme užívat na lačno nebo půl hodiny před jídlem.

Upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do 3 let. Neužívejte při známé přecitlivělosti na některou ze složek produktu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není náhrada pestré stravy. Neužívejte při snížené krevní srážlivosti. Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C.

APO Curenzym diskuze uživatelů, recenze, zkušenosti

O doplňku stravy APO Curenzym řekl Tomáš Kraus, dvojnásobný mistr světa ve skicrossu:
„Apo-Curenzym užívám jako doplněk stravy nejen v sezóně, ale i během náročné přípravy na ni.“

Pozn: APO Curenzym Profi nahrazuje předchozí doplňky stravy APO Curenzym, APO Curenzym Activ+.